Japonský den

10. 10. 2018

  1. září 2018

Toto dopoledne jsme pojali trochu netradičně, tedy v japonském stylu. Inspirovali nás naše děti, které občas zavádějí do školky znaky z jiných kultur. Například zde to bylo sezení na židli v tureckém sedu a nápad byl na světě!

Maminka Barbora Ratajová studovala a žila nějaký čas v Japonsku, a tak jsme se s ní domluvily a ona si připravila program pro děti na celé dopoledne.

Ráno děti zkoušely držet hůlky a přendavat s nimi chomáčky vaty a dřevěné špalíčky. Následovalo prohlížení japonských knih a také krátká četba v japonštině. Děti si prohlédly jukatu, tedy lehké letní kimono, jež si vyzkoušela lektorka Veronika. A že jí to slušelo, viz foto! Děti si mohly vyzkoušet i japonské vějíře a boty geta. Takové trochu jiné dřeváky. Veronika nám přinesla na ukázku dvě krásně nevzrostlé bonsaje.

          

 

A co děti ochutnaly? Na svačinku to byli rýžové hnětenky onigiri s řasou nori. Na oběd bylo velmi populární jídlo mezi japonskými dětmi – Kare raisu. Je to rýže se zeleninovým kari. Toto jídlo se i v Japonsku jí lžící a děti ho zpravidla milují! Bylo tomu tak i v naší Fazolce.

Díky moc Báro!

 

Sepsala Lenka Pokorná, maminka/ koordinátorka a lektorka programu Skutečně zdravá škola